historie

O dravce se zajímám již od útlého dětství, kdy jsem jimi byl očarován. Můj první dravec byl v roce 1980 jestřáb lesní, kterého mi přenechal slovenský sokolník, poté, co mu uletěl poblíž mého bydliště. Po týdnu usilovného hledání se mi ho podařilo odchytit a zůstal v mé péči několik let. V roce 1985 jsem se začal blíže seznamovat se sokolnickou tématikou. V roce 1988 jsem složil úspěšně mysliveckou zkoušku a rok na to zkoušku sokolnickou. 
Po roce 1995 jsem byl často oslovován, abych své dravce představil a tak se zrodil nápad vystupovat s ukázkou dravců a sov na veřejnosti.
V roce 1997 jsme s kamarády ve spolupráci s LČR založili ukázkovou obůrku ve Žlebech poblíž Čáslavi. Tam byla k vidění vedle dravců i další zvířata, jako bílí jeleni, mufloni, daňci, divoká prasata, srnčí zvěř a vodní ptáci.

Mezi naše aktivity také patří odchovy. Za dobu naší působnosti jsme odchovali přes 333 dravých ptáků a sov. Nejvíce odchováváme sokoly stěhovavé, rarohy velké, orly skalní, mořské a bělohlavé. Do budoucna bychom chtěli odchovávat i orly východní. Část produkce sokola stěhovavého byla vypuštěna do přírody ve spolupráci s ochranou přírody v ČR i v SK a v posledních letech předáváme mláďata do projektu EU na vypuštění v Polsku.

Tato aktivita byla natolik úspěšná, že jsme byli vyzváni vedením ZOO Jihlava ke spolupráci v nově otevřené části ZOO. Tato spolupráce úspěšně probíhá od roku 2007.